Sınırları zorlayan testler 

Ürünlerimizin performansı konusunda tutkuluyuz, bu nedenle satışa çıkmadan önce tasarımların her yönünün kapsamlı bir şekilde değerlendirilmesini sağlamak için büyük çaba sarf ediyoruz.
 
Test ve Geliştirme
Daha az sayıda ancak daha önemli yeni ürün lansmanlarına odaklanarak, endüstri performans standartlarını belirlemeye devam etmemize izin vermek için değerlendirme süreci sırasında araçlarımızı daha sert, daha fazla ve daha uzun süre zorlayabiliyoruz.

Soğuk oda testi
Örneğin tüm yeni seri karavan ve motokaravanlarımız her türlü hava koşulunda kullanılabilen gerçek dört mevsimlik araçlar olmasını sağlamak için soğuk oda testlerine tabi tutulur.

Alu-Tech gövde yapısının pazar lideri termal özellikleri, ürünlerimize bu alanda muazzam bir avantaj sağlıyor, yinede termal izolasyonda mümkün olan en iyi sonuçları elde etmek için ısı sistemi tedarikçilerimizle -15 santigrat dereceye kadar düşük sıcaklıklarda çalışıyoruz

Video - Soğuk Oda Bailey Unicorn Cadiz'i test ediyor
Hızlandırılmış Yaşam Testi

Gerektiğinde tam yapısal değerlendirmeler, uluslararası tanınmış Millbrook Deneme Sahasında bir dizi hızlandırılmış ömür testi ile yapılmakta. Bailey, çığır açan Alu-Tech yapı sistemi geliştirme sürecinin bir parçası olarak on yıl önce burada testlere öncülük etti ve tüm yeni tasarım konseptlerinin kapsamlı bir şekilde değerlendirildiğinden emin olmak için testleri düzenli olarak tekrarlamaktayız.

Bu tür simüle edilmiş yapısal dayanıklılık testi, bir karavanın veya motokaravanın karşılaşabileceğinden çok daha ağır koşullar yaratır ve sahiplerine, Bailey karavanlarının onlara ömür boyu kullanım sağlayabileceğine dair güvence verir.

Herhangi bir yeni araç tasarımında güvenlik hususları büyük önem taşımaktadır ve bu yüzden endüstride ilk olarak Bailey'nin orijinal karavan prototipleri üzerinde bir dizi simüle çarpışma testi yapmaya karar vermiştir.

Foto - Millbrook Deneme Sahasında Test
Kaza Simülasyonu

Bu tür simüle edilmiş yapısal dayanıklılık testi, bir karavanın veya motokaravanın karşılaşabileceğinden çok daha agır koşullar yaratır ve sahiplerine, Bailey karavanlarının onlara ömür boyu kullanım sağlayabileceğine dair güvence verir.

Foto - Bailey Approach SE'de çarpışma testi
Römork stabilite testi

Bath Üniversitesi ile römork stabilite testi çalışmalarına ilişkin uzun vadeli ortaklığımız, karavan güvenliği açısından da kazanç sağladı.

Araştırma bulguları, ağırlığı merkezi dingil üzerine yoğunlaştırmanın karavanı daha dengeli hale getirdiğini gösterdi ve bulgular çığır açan Alu-Tech gövde yapı sistemimizin temel tasarım ilkelerinden biri haline getirdi. Bu, tüm karavanlarımızın yapısı gereği hafif ağırlıkları ile birleştiğinde, Bailey, üstün yol performansı için rakipsiz bir itibarla kıskanılacak bir şöhrete sahip olmaya devam ettiği anlamına gelmektedir.

Video - Dr Jos Darling ile sStabilite Testi

Büyük Bailey Maceraları

Araçlarımızı sadece şimdiye kadar bahsettiğimiz testlere tabi tutmuyoruz, aynı zamanda bir Bailey karavan veya motokaravanlarımızla ne kadar ileri gidebileceğimizi göstermek için onları gerçek hayat yolculuklarına çıkarıyoruz.

Kuzey Kutup Dairesi'nden Avustralya'nın kırsal kesiminin ortasına kadar, ürünlerimizin en zorlu ortamlara nasıl dayanabileceğini görmek için okumaya devam edin.

Avustralya Kırsal Bölgesi, Batıdan Doğuya

Simüle edilmiş yol testi çok önemlidir, ancak hiçbir şeyin araçlarımızı zorlu gerçek yaşam koşulları kadar iyi test ettiğine inanmıyoruz.

Bu nedenle 2015 yılında, Bailey Avustralya ile birlikte, iki adet Alu-Tech karavanı ile Avustralya kırsal bölgesinin merkezinden 3,500 millik bir yolculuğa çıktık. İki haftalık yolculuk sırasında, her türlü şartın yaratabileceği her türlü duruma karşı koydular ve en zorlu koşullarda bile kendi başlarına ayakta kalabileceklerini kanıtladılar.

Aşağıda Batı'dan Doğu'ya olan maceramızın tanıtımını izleyin ve ardından tüm hikayeyi YouTube kanalımızda takip edin.


Video - Avustralya kırsalı boyunca batıdan doğuya

Kutup Macerası


Bu başarı ile 2017 yılında, Kuzey Finlandiya'ya Kuzey Kutup Dairesi içinde 5.000 millik bir yolculukta iki karavan ve bir motokaravanla başka bir dayanıklılık testi maratonuna başladık. Oradaki koşullar, orta Avustralya'dan çok farklı idi, ama yinede bir kez daha her şeyi geçtiler, her yere gittiler ve araçlarla her şeyi yaptılar.

Aşağıda kutup maceramızın ilk bölümünü izleyin ve ardından tüm hikayeyi YouTube kanalımızda takip edin.


Kuzey Kutbu Macerası Video - 1. Bölüm

Bristol'dan Boğaz'a Meydan Okuma
En son uzun mesafeli seyahat maceramız, 5000 millik bir kıtalararası karavan ve motokaravan yoluydu. Bu kez şirket, Güney Bristol üretim tesisinden Avrupa geneline, İstanbul Boğazı üzerinden Türkiye'ye ve Karadeniz kıyısından Asya'ya kadar uzanan iki karavan ve bir motokaravan yolculuğu yaptı. Toplamda, bu maraton yolculuğunun tamamlanması 21 gün sürdü ve ekip bu süreçte 21 ülkeyi ziyaret etti.

İlgili mesafeler dışında, bu yolculuktaki ana engeller insan yapımıydı. Değişken yol koşulları, öngörülemeyen yerel sürüş alışkanlıkları ve zaman zaman aşırı bürokratik sınır kontrolleri, bunu bugüne kadarki en zorlu keşif gezisi haline getirdi.

Bristol Boğaz macerası videomuzun Birinci Bölümünü buradan izleyin ve ardından İkinci Bölümü görmek için YouTube kanalımıza geçin.


Video - Bristol'den Boğaz'a - Bölüm 1
Endüstri standartlarına uyumluluk

Ek olarak, tüm araçlarımız hem sıkı Avrupa Standartlarına, İngiliz Mevzuatına hem de sağlık ve güvenlikle ilgili endüstri uygulama kurallarına uygun olmasını sağlamak amacıyla Ulusal Karavan Konseyi tarafından onaylanmıştır. Ayrıca, hepsinin tüm karayolu araçlarının tasarımını ve yapımını yöneten katı Avrupa direktiflerini karşıladığından emin olmak için her Bailey aracı, Avrupa Araç Tipi Onayına sahiptir.Bu sertifikalar, müşterilerimize Bailey karavan veya motokaravanlarının hem yasal hem de güvenli olduğu konusunda ek bir güvence sağlar.