70 Yıllık İnovasyon

Her şey tek bir karavanla başladı...

İlk Bailey karavanı, Martin Bailey tarafından 1947'de South Bristol'daki garajında inşa edildi ve daha sonra Ashton Gate pazarında 200 £ 'a satıldı.Bir yıl sonra F G Bailey Ltd kuruldu ve üretime geçti. Şirket 1950'ler boyunca hızla büyüyerek orijinal tesisindeki kapasitesini aşarak ve 1960'da South Liberty Lane'deki bugünkü adresine taşındı.Şirket 1977'de Patrick ve Stephen Howard ve Bailey Caravans Ltd tarafından satın alındı ve o zamandan beri Howard ailesinin mülkiyetinde kaldı.On yıl önce şirket, çoğu kişi tarafından otuz yılı aşkın süredir seyahat aracı üretim teknolojisindeki en önemli gelişme olarak görülen Alu-Tech gövde yapı sistemini tanıttı. Özgün tasarım yeniliği sağlayan bu patentli teknoloji, Bailey seyahat araçlarını mevcut en iyi tasarlanmış ve teknik olarak en gelişmiş ürünlerden biri yapmakta ve koşullar ne kadar zor olursa olsun sahiplerini rahat ve güvende tutmaktadır. Bugüne kadar 65.000'e yaklaşan Bailey Alu-Tech seyahat aracı üretildi ve dünya çapında da kullanılmaya devam ediliyor.Majesteleri Kraliçe II. Elizabeth ve Edinburgh Dükü eşliğinde, şirketin kuruluşunun 65. yıldönümünü kutlamak için 22 Kasım 2012 Perşembe günü Bailey of Bristol'ü ziyaret etti. Ziyaret sırasında Majesteleri, üretim fabrikasında rehberli bir tur aldı ve işletmenin dört bir yanından bir dizi çalışanla görüştü.


TARİHÇE

1947

1947'de Martin Bailey ilk karavanını yaptı ve Ashton Gate Market'te 200 sterline sattı. Bir yıl sonra F G Bailey Ltd.'yi kurdu. İlk seri üretim modeli Bailey Maestro idi.

İkinci Dünya Savaşı Sonrası

Savaştan sonra karavan popülaritesi hem tatilciler hemde geçici yerleşim yeri arayanlar arasında hızla yayıldı. Bailey, Minor ve Maritza gibi küçük karavanlardan, yerleşim yeri sıkıntısı yaşayanlara çözüm olabilecek olan 18ft karavan Maison gibi bir dizi model yarattı. Zamana ayak uydurmak ve gerçekten evinizde gibi hissetmek için karavanlar 2 brülörlü ocak, halı ve tamamen yaylı döşemelerle tasarlanmaya başlandı.

1950'ler

Bailey’in itibarı artıyordu ve bununla birlikte karavanlara olan talep de arttı. On yılın sonunda, 30-40 kişilik bir ekiple ve yılda yaklaşık 100 karavan üretimiyle Bailey, 106 Bedminster Road'daki (resimdeki) orijinal tesisinde üretim kapasitesini aşarak Bristol'daki bugünkü yeri olan South Liberty Lane'e taşındı.

1960'lar

1960'larda denizaşırı alımlarda bir artış oldu. Yıllık üretimin yaklaşık% 40'ı Avrupa'ya ihraç ediliyor ve dünyanın her kıtasına karavanlar gönderiliyordu. Bu noktada Bailey 3 model yelpazesi sunmuştur; başlangıç seviyesi (Prima) orta pazara (M serisi) ve ayrıca çift cam, gömme ısıtıcılar, buzdolabı ve hafif şasiye sahip lüks bir tip (Clifton).

1977

1977 Patrick ve Stephen Howard, Bailey markasını satın aldı ve şirket o zamandan beri Howard ailesinde kaldı.1988'de Earls Court'tan bu fotoğrafta soldan sağa - Stephen Howard, Üretim Direktörü (Sınıf B1 Ödülü ile), Valerie Howard, İç Mimar ve Stephen'ın eşi (En İyi Mutfak ödülü ile), Genel Müdür Patrick Howard (Yılın Karavanıl Ödülü ile)

1980'lerin başı

80’lerin başlarında, orijinal tesisimizin her iki yanındaki sanayi arazilerinin satın alınmasıyla birlikte üretim tesisimizin boyutu üç katına çıktı. Bu, üretim teknikleri ve tasarım teknolojisindeki gelişmelerle birleştiğinde, on yıl boyunca karavan üretim sayısında önemli artışlarla sonuçlandı.

1982 - Pageant

1982 yılında şirketin bugüne kadarki en başarılı serisi olan ve üst üste 25 yıl üretilen Pageant üretildi . Bu süre zarfında, Bailey'i üstün yapı kalitesine sahip bir marka haline getiren diğer yenilikçi tekniklerle birlikte, sandviç yapı gövde panelleri üretim sürecine dahil edildi. 1983'te, Bailey’in 35. yıldönümünü kutlamak için sınırlı sayıda özel model üretimi yapıldı.

1987

1987'de Pageant’ın kardeş serisi Senatör doğdu. Bu seri, ilk kez klasik paketin bir parçası olarak gelen üflemeli merkezi ısıtma ve entegre kasetli tuvalet sistemi ile standartları oldukça yükseltti.

1990

1990 yılı boyunca Pageant ve Senator serilerine talep sürekli devam etti. Böylece, şirket büyüyerek üretim kapasitesini daha da artırmak için daha fazla arazi edindi.

2004

Şirket, ürün geliştirmeye müşteri odaklı bir yaklaşım benimsedi. Pazar talep ettiğinde her seferde yalnızca bir seriyi yenileyerek, müşteri geri bildirimlerini dinlemek için daha fazla zaman ayırdı.Pageant 5 Serisi, bu yenileme yapılan ilk seriydi ve kısa zaman sonra, hiçbir değişiklik yapılmadan 2 buçuk yıldır Birleşik Krallık’ın en çok satanlar listesinde bir numara oldu.

2011

2011 yılında sektöre bir durgunluk vurdu. Bailey daha fazla arazi satın alarak ve ürün çeşitlendirmesine yönelerek bunun üstesinden geldi. 2011 yılında Bailey’in ilk motokaravanı Approach SE üretildi. Karavanlar ile aynı, ödüllü tasarım ilkeleriyle üretilen ve paranınızın karşılığını fazlasıyla veren bu seri, Bailey'e motokaravan pazarında sağlam bir yer edindirdi.

2012 - Denizaşırı

Bailey markası, Yeni Zelanda ve Güney Kore'deki distribütörleri ve Melbourne, Avustralya'daki yeni bir üretim fabrikasıyla denizaşırı genişledi.

2012 - Kraliyet Ziyareti

22 Kasım 2012 Perşembe günü, majesteleri kraliçe Elizabeth ve Edinburgh Dükü 65.Yıldönümümüzü kutlamak için Bristol'a geldi. Bailey Yönetim Kurulu Başkanı Patrick Howard, "Şirket olarak son 65 yılda birlikte başardıklarımızdan ve Britanya'nın en büyük imalat başarı öykülerinden biri olmaya devam eden bir endüstrinin parçası olmaktan son derece gurur duyuyoruz" dedi.

2016 - Bailey Yedek Parça & Aksesuarları

2016 yılında Bailey Parça ve Aksesuarları bölümü, South Liberty Lane'den North Bristol'daki M4 / M5 Kavşağı'nın hemen dışındaki kendi özel tesislerine taşındı. Yeni BPA yerleşkesinde bir depo, tıkla ve topla merkezi, perakende satış mağazası, eğlence amaçlı tatil aracı ile kamp parçaları ve aksesuarları satılıyor.

2016 - Sevkiyat Merkezi

Bristol Belediye Başkanı Marvin Rees, Ekim 2016'da ana South Liberty Lane mevkiinde yeni bir sevkiyat merkezi açtı. Merkez, teslimat sürecini kolaylaştırmak amacıyla Bailey of Bristol malzemeleri ve üretim ekipmanını barındırmak için inşa edildi.

2016 - Büyük Panel Laminasyon Tesisi

Büyük panel laminasyon tesisimiz, 2017 İlkbaharında Kuzey Somerset, Clevedon'daki kendi yerine taşınan bir sonraki departmanımız oldu. 3,250+ m2 büyüklüğündeki yeni tesis, sadece bir haftada 1.500'den fazla gövde paneli üretebilen son teknoloji ürünü 4 laminasyon hattını barındırıyor.

2018 - Bailey of Bristol'ün 70. Yıldönümü

Son 70 yıl hakkında daha fazla bilgi edinmek için 70. Yıldönümü kitabımızı buradan indirin. 1948 - 2018 arası fotoğraflar, bilgiler ve reklamlar.

Gelecek

hikayemiz devam ediyor...

Günümüzde Bailey

Bugün Bailey, Bristol'deki üç tesisimizde 450'den fazla yerel çalışanı istihdam ediyor ve şu anda 140 milyon £ 'dan fazla bir yıllık ciro elde ederek yılda 5.500 karavan üretiyor. 70 yıllık karavan üretimini kutlayan videomuzu izleyin.